czwartek, 12 listopada 2015

Jesień

Witajcie :)
No więc, zaczęła się już jakiś czas temu jesień. Piękna, Polska, złota jesień.
Pewnie wielu z Was się nudzi w czasie jesiennych wieczorów?
Na polu szybko robi się ciemno, jest coraz zimniej i coraz szarzej wygląda świat. Idealny czas na dostanie chandry. Ale czy musimy się nudzić?
Przecież tak łatwo poprawić sobie humor! 
Jesień to idealny czas, aby spróbować czegoś nowego i można robić mnóstwo rzeczy, których nigdy nie próbowaliście~!
W tym poście przedstawię Wam kilka zalet tejże pory roku :) 


Na obu zdjęciach Krakowski rynek :)


1. Lekcje odrobione, wszystko nauczone na następny dzień, a nam zostało jeszcze trochę czasu i nie wiemy, co ze sobą począć. No bo co można robić w domu, szczególnie, że za oknem już ciemno. Jeśli o mnie chodzi, najlepszym sposobem na jesienne wieczory, jest zakopanie się pod kołdrą z dobrą książką. Jesień i zima to według mnie najlepszy czas na czytanie! Pogoda, temperatura albo po prostu to, że szybko robi się ciemno, nie zachęca do wychodzenia z domu. Dlatego uważam, że to idealny czas, aby nadrobić zaległości z czytaniem. Ciepła herbata albo kakao do tego na pewno nie zaszkodzą. ;)


"Maskarada" Melissa de la Cruz, "Zostań jeśli kochasz" Gayle Forman, "Sputnik Sweatherts" Haruki Murakami, "Wiadomość z nieba" Brooke i Keith Desserich , "Piratika" Tanith Lee


2. Co jeszcze można robić w jesienne wieczory? Stańmy się kreatywni! Zawsze chciałeś spróbować coś napisać, ale nie miałeś czasu? Chciałeś poćwiczyć rysowanie ale znajomi ciągnęli na pole? Teraz jest idealny moment, by doszlifować swoje umiejętności~! Chwyć ołówek, kartkę, i zacznij tworzyć. Nie ważne, czy wyjdzie czy też nie - nikomu od razu nie wychodzi i trzeba ćwiczyć, ale zobaczysz, jeśli będziesz to robił dosyć często, to na początek wiosny, gdy porównasz swoje prace, będziesz zaskoczony, jakie to przyniosło efekty. :)

 Hachimenroppi Orihara
Edward Elric ("Fullmetal Alchemist", symbol alchemii 


3. Jesień to też idealny czas na wypróbowanie nowych miejsc, np. kawiarni. Możesz wybrać się tam sam by w spokoju pomyśleć, ze swoją drugą połówką na randkę, z rodziną by się ogrzać po spacerze, albo ze znajomymi, żeby posiedzieć i pogadać w przytulnym, ciepłym miejscu. :)
Masz mnóstwo czasu by wypróbować nowe kawiarnie, których wszędzie jest pełno, popróbować nowe smaki kawy, gorącej czekolady lub herbaty. Na jesień i zimę przeważnie wprowadza się nowe smaki, warto ich spróbować!


 Port i okolice portu w Hamburgu


4. Chcecie spędzić czas ze znajomymi, ale siedzenie w kawiarni was znudziło, a galerie już was nudzą? To dobry czas, żeby wypróbować się w aktorstwie bądź w fotografowaniu! Weź paczkę znajomych, telefon z kamerką lub aparat i róbcie zdjęcia, zabawne, artystyczne, jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Albo stańcie przed kamerą i spróbujcie nagrać coś razem. Zobaczycie, że może wyjść z tego dobra zabawa i będziecie mieć fajną pamiątkę. ;)
Kwiaty we Włoszech. Zdjęcie co prawda zrobione w lecie, ale sądzę, że może być doskonałym przykładem :)
Tak, to ja. Zdjęcie autorstwa Kasi :)

5. Wypróbuj się w kuchni! Masz dużo czasu, dlaczego by nie spróbować czegoś upichcić? Upiecz babeczki, zrób obiad... cokolwiek, na co masz ochotę. Tylko uważaj, żeby nic nie zepsuć! Nie chcesz robić tego sam? Zaproś do wspólnego gotowania kogoś z rodziny lub znajomych, będzie to super sposób na spędzenie razem czasu a przy tym upichcicie coś dobrego. :)
Kurczak w jogurcie podany z ryżem - pomysł siostry, wykonane wspólnie :)

Cóż, z mojej strony to tyle propozycji na zimne, jesienne dni. Myślę, że każdy tu może znaleźć coś dla siebie. :) 
Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje, piszcie w komentarzach, z chęcią je wypróbuję!
Pamiętajcie, jest mnóstwo sposobów na jesień i ona w cale nie musi być nudna. :)
Pochwalcie się, jak Wy spędzacie wolny czas w czasie tej kolorowej pory roku ;)

Neko~
*Zdjęć nie brałam z Internetu.
*Dziękuję Kasi za pomoc w robieniu zdjęć. :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz